На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
13 433 000 грн
общий долг за тепло по городу

Не можна боятися хорошого!


08.11.2018, 06:51


Спробуємо підвести підсумки заочної дискусії городян про нову площу та про «фонтан Нестеренка»

Ввечері в суботу 27-го вересня приблизно у 25 тисяч городян на обличчях були посмішки, радість і гордість за новий красивий куточок міста, а з понеділка в соцмережах почався філософський скандал на одвічну тему «що таке добре й що таке погано»…

Дуже великим контрастом виглядали на сторінках Фейсбука і Твіттера яскраві фото та захоплені коментарі, пов’язані зі святом відкриття оновленої центральної площі Новомосковська, та нечисленні, але старанно поширювані соцмережами, негативні крики про те, що «площа погана», «фонтан поганий», «краще було б…», «будівельники-халтурники» тощо. Давайте розберемося в цих стереотипах разом.

Аргументи противників модернізації центру міста легко збираються в кілька узагальнених тез. Люди похилого віку, у яких із віком виникають проблеми зі здоров’ям, кажуть, що краще б лікарню відремонтували. Молоді сім’ї пишуть, що краще б дитячий садок побудували. Жителі приватного сектора вважають, що краще б їм лампочки освітлення вкрутили. Автовласники кричать, що краще б дорогу на Решкут відремонтували. І всі мають рацію. Мають рацію зі своєї вузької точки зору. А давайте подивимося на ситуацію з точки зору всього міста, усіх городян. Як це не дивно, але до такого погляду багато людей просто не звикли.

У кожного городянина свої проблеми й потреби, але є загальні потреби всіх. Площа — це ж не тільки нова плитка або екзотичні сакури на газонах, не тільки унікальний фонтан і прекрасне дитяче містечко. Площа — це вагома частина міської інфраструктури. Тут проведений не косметичний, а глибокий ремонт — заміна та оновлення міських комунікацій, з’явилося якісне освітлення та відео-спостереження. Усе це — елементи громадської безпеки. Тобто тепер городяни отримали чималу територію, на якій можуть спокійно та безпечно проводити час, гуляти з дітьми, запрошувати сюди гостей. Площа потрібна всім. І тим молодим сім’ям, які після садка приведуть сюди своїх дітей, і тим стареньким, які отримали можливість посидіти на зручних антивандальних лавочках серед гарної природи, обговорити свої проблеми і хвороби.

А всім, хто продовжує твердити, що «можна витрачати гроші на щось інше», у принципі вже вичерпно відповів народний депутат Вадим Нестеренко: «можна, потрібно й повинно»! Згадайте, що він починав свої проекти в місті та на окрузі аж ніяк не з площі. Спочатку були реалізовані численні проекти реконструкцій та капітальних ремонтів шкіл, дитячих садків, медичних закладів, клубів і палаців культури. У Новомосковську за останні роки відремонтовано доріг більше, ніж за десять попередніх років, а найперша програма Вадима Нестеренка стосувалася висвітлення окраїнних районів міста. Подивіться щорічні звіти народного депутата про те, скільки грошей із бюджетів різного рівня він привів у місто та на округ. Рахунок доведених до розуму довгобудів, капітальних ремонтів, реконструкцій об’єктів соцкультпобуту йде на десятки. І тільки після цього стало можливим подумати про головну площу Новомосковська, як про обличчя міста та символ обраного вектору розвитку.

Якщо весь час скиглити й не розвиватися, якщо налаштувати мозок тільки на негатив, то в кінцевому рахунку втрачається й сенс життя, і його якість. Народний депутат в одному з інтерв’ю говорив про це цілком зрозуміло й аргументовано: «здавалося б, питання площі не першорядне на тлі сьогоднішньої ситуації, але насправді — воно дуже важливе. Психологічно важливе! Воно показує перспективу розвитку, показує майбутнє міста. Це своєрідній символ, що кличе за собою. І ще — це якась європейська планка якості, яку ми виставили на такій висоті, щоби рівнятися на неї й тягнутися до неї у всіх інших проектах».

Психологи вам пояснять, що в житті не існує стану спокою. Людина, сім’я, місто — або рухаються вперед, ростуть, розвиваються, або відступають назад, падають і руйнуються. А в русі вперед потрібно задавати високі орієнтири та цілі. Якщо Новомосковськ і його жителі бачать перед собою мету жити в красивому, затишному й безпечному місті європейського формату, то нова площа — це хороший крок у заданому напрямку. На місці класичної «совкової архітектури», яка створювалася тільки як місце для встановлення обов’язкового пам’ятника Леніну, з’явилася європейська площа. Сюди без сорому й незручності можна запрошувати гостей і з Києва, і з Берліна. Власне кажучи, той потік городян, який йшов на площу в дні, коли працював фонтан, і йде сьогодні просто погуляти, помилуватися, порадіти — найкраще підтвердження цієї тези. У міста з’явився об’єкт інфраструктури, який задав високу планку розвитку та став затребуваним усіма городянами різного віку.

Водночас у деяких ЗМІ та в соцмережах розганяють взагалі запаморочливі й безглузді тези про те, що «краще б ці гроші витратили на те, щоби погасити борги жителів за тепло». Я б відповів так: «а ще краще, якби зима в нас була теплою, як у Африці». Ті, хто з якимись своїми корисливими цілями розганяють цю тезу про борги, явні брехуни та лицеміри. Площу будували за кошти цільової субвенції з Фонду регіонального розвитку держбюджету, грошима якого розпоряджається Кабмін. Вони вирішують, скільки грошей витратити на дороги, скільки на лікарні, скільки на рекреаційні об’єкти.

Ми могли відмовитися від грошей на площу, але це був би відвертий ідіотизм. Ми могли б узяти гроші на площу, але витратити їх на лампочки або погашення боргів, але це було б порушенням Бюджетного кодексу і кримінальним злочином. Але серед нас немає ні ідіотів, ні злочинців. Є, мабуть, тільки невелика групка вічних міських псевдо-активістів і сумовитих скигліїв, які живуть за принципом «чим місту гірше, тим нам краще». Їх би дуже влаштувало, якби в Новомосковська не було ні субвенції, ні площі, ні фонтана. Але 99 % городян — нормальні й розсудливі люди. Вони розуміють, що якщо в міста чогось не було й раптом з’явилося, причому без витрат грошей із міського бюджету, то це однозначно добре.

А скиглії продовжують страждати через те, що витрати на утримання фонтану ляжуть непосильним тягарем на міський бюджет. Посил загалом правильний. Але логіка його рішення — відверто маніпулятивна. Так, ситуація в економіці країни сьогодні складна й сумна. Економити можна на всьому. Наприклад так, як це роблять у багатьох містах Польщі та Словаччини: там включають кольоромузичні фонтани на кілька годин у вихідні дні, а в решту часу фонтани працюють в економ-режимі. І давайте розуміти, що наша площа і фонтан побудовані не на 1–2 роки. Пройдуть важкі часи, режим роботи можна буде переглянути й додати в життя більше свята.

Є й ще одна тема для негативних стереотипів, які свідомо розганяють любителі поплакатися. Мовляв, якість робіт низька, уже на дитячому майданчику штучне покриття пошкодили, але в цій темі потрібно розділяти мухи та котлети.

Спочатку про мух. Проект реконструкції робився як антивандальний. Усе, що можна було, заховано під землею чи під основою фонтану, але кому могло прийти в голову те, що знайдеться нездоровий від своєї нахабності та невихований городянин, який заїде на плитку площі автомобілем? Об’єкт будувався для нормальних людей, а не для пацієнтів психлікарні. Вихід, безумовно, є. Доведеться поставити блокування проти ненормальних автовласників.

Що стосується покриття дитячого містечка та його обладнання, то в цієї медалі є дві сторони. Перша й найголовніша — підрядник дав гарантію на якість своїх робіт, постачальник озеленення дав гарантію на дерева та саджанці. Якщо з’являються проблеми, вони виправляються за кошти гарантів.

А ось інша сторона медалі — це вже про городян. Ажіотаж перших днів після відкриття площі та кількість людей і сімей, що побували тут одночасно, цілком зрозумілі. Але всім потрібно розуміти, що кожен елемент ігрового обладнання має свій паспортний запас міцності. І якщо сидіння призначене для 3-х дітей, то 5 дорослих обов’язково його продавлять і обірвуть. Якщо лампочки підсвічування дерев антивандальні, то навряд чи 40-річному парубку варто експериментувати й бити по ним камінням або стрибати на них з усієї дурі.

Прекрасний зелений газон у наступний літній сезон буде вабити до себе людей посидіти на ньому. Власне, саме так газон і використовують у європейських містах, але кожному городянину це не заважає бути дбайливим господарем міста. Дайте газону прижитися і зміцнитися хоча б півроку, потерпіть, не будьте варварами.

Площу, а особливо фонтан, відразу облюбували підлітки-ролери. У дорослих це викликало обурення. Дорослі праві й неправі одночасно. Дійсно, категорично не можна знищувати форсунки фонтану, фонтан не для катань, вистачає місця навколо. Але зате ми всі разом побачили проблему молоді — їм потрібен майданчик для свого екстриму. Значить, цей запит обов’язково потрібно врахувати при проектуванні реконструкції набережної, парку. Місто повинно бути комфортним для городян різного віку.

Якщо спокійно розібратися у всьому, не влаштовуючи істерик, то городянам можна привітати один одного. У Новомосковську з’явилася по-справжньому комфортна й затишна територія. Та і площа цього комфорту чимала — майже 3 га, а плановий термін експлуатації — 50 років. Задайте собі питання — це добре чи погано? І спробуйте самі собі чесно на нього відповісти.

Віталій ШИЛОВЧитайте также


Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
19.11.2018, 16:33
Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
На початку місяця, листопада, керівники гуртків та методисти Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Н. Б. Христюк) Новомосковщини за доброю традицією поділилися з учителями праці і образотворчого мистецтва та керівниками гуртків навчальних закладів району досвідом з розвитку творчих здібностей у дітей та напрацьованими методами роботи з вихованцями. ФОТО Практичну частину семінару презентацією «Витинанка як вид українського декоративно-прикладного мистецтва» розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи ЦНТТУМ Ніна Іванівна Вільчавська, яка ознайомила присутніх з притаманними українській витинанці символами, ритмом, симетрією, стилізацією та декоративністю, провела майстер-клас з виготовлення традиційної витинанки «Дерево життя». Культорганізатор Центру Ганна Григорівна Павленко розповіла про підготовку до участі в обласних і всеукраїнських конкурсах, сконцентрувавши увагу на їх темі та меті, необхідності суворо дотримуватися методичних рекомендацій положення конкурсу. Майстер-клас з писанкарства провела методист ЦНТТУМ Тетяна Василівна Сириця, котра ознайомила учасників з особливостями орнаментів, колористики, техніки розпису різних регіонів України, підкресливши, що для писанок Катеринославщини характерні елементи рослинного, рослинно-геометризованого і геометризованого характеру. В залежності від техніки виконання великодні яйця поділяються на писанки, мальованки, крашанки, дряпанки, крапанки, зернівки. Учасники семінару з задоволенням спробували відтворити один з найдавніших методів писанкарства – виготовлення дряпанок, коли яйця фарбують в темний колір, а потім зшкрябують пофарбований шар шкаралупи за відповідним мотивом. Методист Центру Любов Іванівна Герасименко поінформувала про умови проведення та участі школярів Новомосковщини в конкурсах науково-технічного напряму, провела майстер-клас з виготовлення фотографії, поділилась досвідом виділення головного у композиційному рішенні фотокадру – розміщення лінії горизонту при зйомці пейзажу, особливостями зйомки натюрморту. Керівники гуртків та методисти центру, проводячи семінари, намагаються поділитись знаннями та досвідом, аби полегшити роботу вчителів, які пробуджують творчий потенціал дітей. © Н. Христюк, директор Центру.
просмотров: 79
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
19.11.2018, 16:05
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
16 ноября в Новомосковске пожилая женщина бросилась под колеса грузового поезда. От полученных травм она скончалась на месте. При себе у погибшей была предсмертная записка, — сообщает Информатор. В ней женщина попросила «государство где-нибудь ее закопать» и добавила, что была одинока. В данный момент ее личность не установлена, известен лишь год рождения — 1939 года. Предварительно, погибшая сама решилась на такой отчаянный поступок, поскольку на теле нет следов насильственной смерти, что указывало бы на убийство. На месте работала следственно-оперативная группа и судмедэксперты, которые в ближайшее время выяснят все подробности трагедии.
просмотров: 656
Школярі Новомосковщини вчилися веденню малого та середнього бізнесу
19.11.2018, 15:49
Школярі Новомосковщини вчилися веденню малого та середнього бізнесу
В рамках Програми інтенсифікації розвитку малого та середнього бізнесу на 2018-2019 роки з учнями 9-10 класів Піщанської ЗОШ Новомосковського району за участі КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської обласної ради були організовані тренінги з профорієнтації, а також майстер-класів Lean Canvas «Від ідеї до проекту». ФОТО 1 ФОТО 2 Згенерувати цікаві проекти учням допомагав Бізнес-інкубатор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Представники Академії «Шаг» ознайомили школярів з актуальними на сьогоднішньому ринку праці професіями у сфері IT, фахівці з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості та Новомосковського міськрайонного центру зайнятості ознайомили майбутніх випускників з новим інструментом для онлайн-тестування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», який є сучасною платформою з профорієнтації та розвитку майбутньої кар’єри. ФОТО 3 ФОТО 4 Отримані навички та досвід будуть корисними учням, які прагнуть знайти себе та змінити цей світ на краще.
просмотров: 74
Патріоти Дніпра просять УПЦ МП висловити свою пропозицію щодо об'єднання
19.11.2018, 13:11
Патріоти Дніпра просять УПЦ МП висловити свою пропозицію щодо об'єднання
19 листопада патріотична громадськість вирушила на зустріч з владикою Іринеєм, щоб з`ясувати його ставлення до створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви. Про це заявила у Фейсбук громадська організація «Майдан. Січеслав. Дніпро, повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ». «У нас немає московського патріархату, ми Українська православна церква» - заявив отець Микола, представник Дніпропетровського єпархіального управління УПЦ. Читайте также: В Днепре активисту угрожают расправой за интерес к «Укртрасбезопасности» (ВИДЕО) «Випадково, або не дуже, але владики сьогодні в приймальний день не було в Єпархії, до нас вийшов його представник - отець Миколай, який сказав, що їм не потрібен Томос, бо вони його вже мають ще з 1991 року, а також повідомив, що дана Єпархія не має жодного відношення до Москви, враховуючи фінансового, а абревіатура МП (Московський Патріархат) не має в жодному документі та, навіть, на вивісках», - зазначено у дописі. На питання від громадськості – чому в храмах московського патріархату так багато агресії по відношенню до патріотів України та Церков Київського патріархату, отець Микола зазначив: «Не звертайте уваги, бо люди різні і розуміють по різному». Патріоти розповіли, що саме в цей момент до них підбігла жіночка з криками і образами вирвала з рук активіста плакат з написом: Українцям Помісну Церкву. Дана пані вже відома нам, це саме вона мітингувала під стінами Дніпропетровської обласної ради з плакатами проти Автокефалії. Тоді патріоти в усному порядку звернулись до Владики Іринея з проханням, з Божого благословення взяти участь у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України 22 листопада 2018 р. та підтримати створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви. Представник Митрополита отець Микола повідомив, що вони не будуть брати в цьому участь та зазначив, якщо українці хочуть об`єднання, то нехай об`єднуються навколо їх церкви. Завершуючим було прийнято рішення все ж таки провести зустріч патріотичної громадськості з владикою Іринеєм та учасники обмінялись контактами для її організації.
просмотров: 95
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое