На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
13 433 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську відбулась конференція для майбутніх батьків першокласників


10.11.2018, 10:37


 9 листопада у приміщенні палацу культури «Металург» для батьків майбутніх першокласників  відбулась конференція «Батьки та діти на порозі школи». На конференції були присутні представники органів освіти міста Новомосковськ, вихователі садочків, вчителі початкових класів та батьки дошкільнят.
 

  

 

Головна мета даної конференції – допомога в  адаптації дітей у шкільному закладі та взаємодія батьків, дітей і учбового закладу.

 

В цей день для батьків проговорювались теми та побажання, які їм прийдуть у нагоді в майбутньому. Спікерами даного заходу виступили представники дошкільної освіти – вихователь та психолог, середньої загальної освіти  - вчителі та психолог , а також  сімейний лікар.

 

Вчитель початкових класів  Німенко Лідія Михайлівна розповіла батькам про Нову українську школу. Новий зразок школи  це відхід від традиційної форми навчання -  це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

 

 

Сімейний лікар Евгенія Генадіїївна розповіла про особливості медичної підготовки до вступу в перший  клас Нової Української школи.  Вона розповіла, що потрібно пройти медичний огляд у головних спеціалістів  це окуліст, хірург, психіатр, стоматолог, лор. При собі мати довідку про стан здоров’я дитини.

 

Психолог Олена Вікторівна підготувала промову на тему “Психологічна готовність дошкільнят до навчання у школі”.   Основа батьківської позиції взагалі полягає в тому, що вдома у жодному випадку не можна дублювати школу. Батько ніколи не повинен ставати другим вчителем. Основне завдання батьків в допомозі першокласникові - емоційна підтримка, надання максимально можливої самостійності в організації його власних дій по виконанню шкільних правил.

 

Вона зазначила, що батьки повинні розвивати у дошкільнят, так звану шкільну зрілість, яка включає в себе три види - Соціальна компетентність – це вміння дитини будувати, розвивати стосунки з іншими дітьми, керуючись існуючими моральними нормами. 


Інтелектуальна зрілість дітей - це словниковий запас, кругозір і знання про навколишній світ. Так що займатися з дитиною все-таки варто, але не  потрібно її перевантажувати. Заняття не повинні за тривалістю перевищувати 30 хвилин в день. 


Вольова зрілість також дуже важлива для першокласника. У школі діти повинні робити не тільки те, що їм хочеться, а й те, що вимагають. Слухатися вчителя легко зможуть діти, яких виховували в строгості, а от з більш м'якими дітьми краще проводити бесіди - пояснювати обов'язки з іграшками у формі гри.

 

Останнім спікером на даній конференція виступила шкільний психолог  на тему  “Психологічна готовність батьків до навчання у школі”. Адже, кожну сім’ю хвилюють такі питання: Як пройде адаптація?Як їх дитина буде навчатися?,Як зробити так, що її не ображали?

 

 

Психолог  дала декілька порад, як полегшити процес пристосування до школ:

 

- По перше – потрібно розказати дитині, про свій позитивний досвід навчання в школі, розкажіть скільки можна дізнатися нового і корисного, якщо ви добре навчались і зберегли щоденник, покажіть його дитині;

 

-  Звісно ж не потрібно казати, що навчання завжди буде легким, нехай дитина має розуміння, що бувають труднощі, але ви, як батьки завжди допоможете з вирішення будь -якої проблеми;

 

- Вчіть дитину дотримуватись режиму дня;

 

- Заохочуйте найменші успіхи дитини в поведінці та навчанні, використовуючи для цього слова – схвалення;

 

- Ніколи не порівнюйте свою дитину с сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте її з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні;

 

Та ще останнім не менш важливою порадою, дитина повинна збиратись до школи сама, спочатку під вашим  наглядом, а потім сама  з допомогою розкладу. Це потрібно, задля відчуття самостійності та зрілості у дитини.

 

Звісно це не повний перелік порад, які знадобляться батькам у період адаптації у школі, але представники освіти мають надію, що деякими з них ви скористаєтесь.

 

 

До проведення конференції долучились і дошкільнята, які під час конференції показували свої творчі номери.

 

Оксана Присяжнюк

Читайте также


Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
19.11.2018, 16:33
Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
На початку місяця, листопада, керівники гуртків та методисти Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Н. Б. Христюк) Новомосковщини за доброю традицією поділилися з учителями праці і образотворчого мистецтва та керівниками гуртків навчальних закладів району досвідом з розвитку творчих здібностей у дітей та напрацьованими методами роботи з вихованцями. ФОТО Практичну частину семінару презентацією «Витинанка як вид українського декоративно-прикладного мистецтва» розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи ЦНТТУМ Ніна Іванівна Вільчавська, яка ознайомила присутніх з притаманними українській витинанці символами, ритмом, симетрією, стилізацією та декоративністю, провела майстер-клас з виготовлення традиційної витинанки «Дерево життя». Культорганізатор Центру Ганна Григорівна Павленко розповіла про підготовку до участі в обласних і всеукраїнських конкурсах, сконцентрувавши увагу на їх темі та меті, необхідності суворо дотримуватися методичних рекомендацій положення конкурсу. Майстер-клас з писанкарства провела методист ЦНТТУМ Тетяна Василівна Сириця, котра ознайомила учасників з особливостями орнаментів, колористики, техніки розпису різних регіонів України, підкресливши, що для писанок Катеринославщини характерні елементи рослинного, рослинно-геометризованого і геометризованого характеру. В залежності від техніки виконання великодні яйця поділяються на писанки, мальованки, крашанки, дряпанки, крапанки, зернівки. Учасники семінару з задоволенням спробували відтворити один з найдавніших методів писанкарства – виготовлення дряпанок, коли яйця фарбують в темний колір, а потім зшкрябують пофарбований шар шкаралупи за відповідним мотивом. Методист Центру Любов Іванівна Герасименко поінформувала про умови проведення та участі школярів Новомосковщини в конкурсах науково-технічного напряму, провела майстер-клас з виготовлення фотографії, поділилась досвідом виділення головного у композиційному рішенні фотокадру – розміщення лінії горизонту при зйомці пейзажу, особливостями зйомки натюрморту. Керівники гуртків та методисти центру, проводячи семінари, намагаються поділитись знаннями та досвідом, аби полегшити роботу вчителів, які пробуджують творчий потенціал дітей. © Н. Христюк, директор Центру.
просмотров: 79
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
19.11.2018, 16:05
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
16 ноября в Новомосковске пожилая женщина бросилась под колеса грузового поезда. От полученных травм она скончалась на месте. При себе у погибшей была предсмертная записка, — сообщает Информатор. В ней женщина попросила «государство где-нибудь ее закопать» и добавила, что была одинока. В данный момент ее личность не установлена, известен лишь год рождения — 1939 года. Предварительно, погибшая сама решилась на такой отчаянный поступок, поскольку на теле нет следов насильственной смерти, что указывало бы на убийство. На месте работала следственно-оперативная группа и судмедэксперты, которые в ближайшее время выяснят все подробности трагедии.
просмотров: 656
Школярі Новомосковщини вчилися веденню малого та середнього бізнесу
19.11.2018, 15:49
Школярі Новомосковщини вчилися веденню малого та середнього бізнесу
В рамках Програми інтенсифікації розвитку малого та середнього бізнесу на 2018-2019 роки з учнями 9-10 класів Піщанської ЗОШ Новомосковського району за участі КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської обласної ради були організовані тренінги з профорієнтації, а також майстер-класів Lean Canvas «Від ідеї до проекту». ФОТО 1 ФОТО 2 Згенерувати цікаві проекти учням допомагав Бізнес-інкубатор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка». Представники Академії «Шаг» ознайомили школярів з актуальними на сьогоднішньому ринку праці професіями у сфері IT, фахівці з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості та Новомосковського міськрайонного центру зайнятості ознайомили майбутніх випускників з новим інструментом для онлайн-тестування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», який є сучасною платформою з профорієнтації та розвитку майбутньої кар’єри. ФОТО 3 ФОТО 4 Отримані навички та досвід будуть корисними учням, які прагнуть знайти себе та змінити цей світ на краще.
просмотров: 74
Патріоти Дніпра просять УПЦ МП висловити свою пропозицію щодо об'єднання
19.11.2018, 13:11
Патріоти Дніпра просять УПЦ МП висловити свою пропозицію щодо об'єднання
19 листопада патріотична громадськість вирушила на зустріч з владикою Іринеєм, щоб з`ясувати його ставлення до створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви. Про це заявила у Фейсбук громадська організація «Майдан. Січеслав. Дніпро, повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ». «У нас немає московського патріархату, ми Українська православна церква» - заявив отець Микола, представник Дніпропетровського єпархіального управління УПЦ. Читайте также: В Днепре активисту угрожают расправой за интерес к «Укртрасбезопасности» (ВИДЕО) «Випадково, або не дуже, але владики сьогодні в приймальний день не було в Єпархії, до нас вийшов його представник - отець Миколай, який сказав, що їм не потрібен Томос, бо вони його вже мають ще з 1991 року, а також повідомив, що дана Єпархія не має жодного відношення до Москви, враховуючи фінансового, а абревіатура МП (Московський Патріархат) не має в жодному документі та, навіть, на вивісках», - зазначено у дописі. На питання від громадськості – чому в храмах московського патріархату так багато агресії по відношенню до патріотів України та Церков Київського патріархату, отець Микола зазначив: «Не звертайте уваги, бо люди різні і розуміють по різному». Патріоти розповіли, що саме в цей момент до них підбігла жіночка з криками і образами вирвала з рук активіста плакат з написом: Українцям Помісну Церкву. Дана пані вже відома нам, це саме вона мітингувала під стінами Дніпропетровської обласної ради з плакатами проти Автокефалії. Тоді патріоти в усному порядку звернулись до Владики Іринея з проханням, з Божого благословення взяти участь у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України 22 листопада 2018 р. та підтримати створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви. Представник Митрополита отець Микола повідомив, що вони не будуть брати в цьому участь та зазначив, якщо українці хочуть об`єднання, то нехай об`єднуються навколо їх церкви. Завершуючим було прийнято рішення все ж таки провести зустріч патріотичної громадськості з владикою Іринеєм та учасники обмінялись контактами для її організації.
просмотров: 95
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое